W środę 15 czerwca szkołę podstawową w Bereście dotknęła klątwa faraona Tutanchamona! Zamiast tradycyjnej lekcji wychowania fizycznego w szkolnych salach odbywały się wyścigi obudzonych z wiecznego snu posępnych mumii. Na innych lekcjach egipscy kaligrafowie zapisywali te straszliwe wydarzenia na tradycyjnych zwojach papirusowych z Ikei. Oczywiście używali do tego starożytnych hieroglifów, które tylko niezwykle doświadczona w odczytywaniu uczniowskich szyfrogramów pani od polskiego była w stanie zrozumieć i przekazać potomnym. Wszystkie te tajemnicze zjawiska związane były z projektem Biblioteki Głównej w Krynicy Zdroju pt. „Z książką od papirusu do gigabajtów” mającym przybliżyć młodym czytelnikom, jak na przestrzeni wieków zmieniała się książka i słowo pisane. Podziękowania za pomoc w organizacji dla Biblioteki Szkolnej.

Warsztaty dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącego z Funduszu Promocji Kultury.

MKiDN_kolor

„Ratunku! Mumia mnie goni!” - projekt „Od papirusu do gigabajtów” z wizytą w Bereście „Ratunku! Mumia mnie goni!” - projekt „Od papirusu do gigabajtów” z wizytą w Bereście „Ratunku! Mumia mnie goni!” - projekt „Od papirusu do gigabajtów” z wizytą w Bereście „Ratunku! Mumia mnie goni!” - projekt „Od papirusu do gigabajtów” z wizytą w Bereście „Ratunku! Mumia mnie goni!” - projekt „Od papirusu do gigabajtów” z wizytą w Bereście „Ratunku! Mumia mnie goni!” - projekt „Od papirusu do gigabajtów” z wizytą w Bereście