Rozstrzygnięcie szkolnych konkursów w Polanach

W środę 21 grudnia w Szkole Podstawowej w Polanach na uroczystym apelu ogłoszono zwycięzców aż trzech konkursów, które zorganizowała Biblioteka Szkolna oraz Biblioteka Publiczna Filia Berest. Zadaniem najmłodszych dzieci z klasy I było wykonanie ozdobnej zakładki do książki i tu za najładniejszą uznano pracę Olgi Litawy. Tematem konkursu dla klas II-III było zaprojektowanie tytułowej strony książki „Muminki”, a zwyciężczynią „jury” jednogłośnie uznało kolorowe dzieło Alicji Malczak. Natomiast najstarsi uczniowie z klas IV-VIII stanęli przed trudniejszym wyzwaniem, jakim było wykonanie „Lapbooka” o Julianie Tuwimie i jego wierszach, a także Henryku Sienkiewiczu i „Quo Vadis”. Tutaj ex aequo  wygrały dziewczynki z klasy VII Natalia Ptaszek i Nadia Litawa. Honor chłopców uratował Filip Skreczyński z klasy IV, którego niezwykle pomysłowa i barwna praca zasłużyła na wyróżnienie. Warto dodać, że każda z wymienionych powyżej młodych osób otrzymała nagrody w postaci książek i innych drobnych upominków ufundowanych przez Bibliotekę Publiczną w Krynicy Zdroju.

Rozstrzygnięcie szkolnych konkursów w Polanach Rozstrzygnięcie szkolnych konkursów w Polanach Rozstrzygnięcie szkolnych konkursów w Polanach