Rysować w Klubie Senior +

Kolejne warsztaty z nauki podstaw rysowania, w ramach projektu Cztery oblicza książki, nie licząc czytania, realizowanego przez naszą bibliotekę odbyły się w Klubie Senior + w budynku byłego gimnazjum. Wzięło w nich udział kilkanaście osób uczęszczających do Klubu, słuchaczy Uniwersytetu III Wieku oraz innych zainteresowanych tematem dorosłych. Zajęcia prowadził ilustrator, rysownik i karykaturzysta Szymon Teluk. Przekonywał uczestników, że każdy bez względu czy ma zdolności artystyczne czy nie, może nauczyć się rysować. Żeby rozpocząć trzeba najpierw ćwiczyć rękę, rysując linie, trójkąty i koła. Proste ćwiczenia, wpływają również na lepsze funkcjonowanie mózgu. Kolejnym elementem warsztatów było rysowanie kształtów i przedmiotów. Ilustrator na żywo pokazywał w jaki sposób powstają rysunki, a następnie słuchacze wykonywali zadania samodzielnie.

Działanie dofinansowane przez Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z funduszu Promocji Kultury.