Ścieżka sensoryczna w Bibliotece na Czarnym Potoku

Wszyscy wiemy jak ważne są zmysły. Węch, wzrok, słuch i dotyk to jedynie klika z nich. Integracja sensoryczna spełnia w życiu ogromną rolę. Każdy z nas ma zmysły. Otrzymujemy je w pakiecie, przy urodzeniu. Jednak nie jest tak, że od razu są wybitne i świetnie rozwinięte. Nie, o zmysły trzeba dbać. Podobnie jak o ich zintegrowanie. Czyli o integrację sensoryczną. Podczas wtorkowych zajęć nasi młodzi czytelnicy wykonali piękną i kolorową ścieżkę. Ścieżkę którą można podotykać, głaskać i muskać. Posiada ona różne tekstury i faktury. Śliskie, puchate, gładkie, szorstkie chropowate. Jedne ciepłe inne zimne. Wszystko po to aby móc ćwiczyć receptory znajdujące się w dłoniach i na palcach a wszystko po to aby wzbogacić swój rozwój i swoje zmysły. Każda ramka wypełniona jest wedłóg naszych pomysłów różnego rodzaju przedmiotami. Są to różnego rodzaju nie potrzebne już rzeczy i śmieci oczywiście wedłóg naszej tegorocznej eko-zasady, że nic nie morze się zmarnować a wiele rzeczy można wykorzystać ponownie z pożytkiem dla wszystkich.

Ścieżka sensoryczna w Bibliotece na Czarnym Potoku Ścieżka sensoryczna w Bibliotece na Czarnym Potoku Ścieżka sensoryczna w Bibliotece na Czarnym Potoku