"Skutki głośnego czytania bajek przy otwartym oknie" - poezja Kaliny Jerzykowskiej

W poniedziałek, 03 kwietnia, bibliotekarka z Filii 1 odwiedziła sympatyczne starszaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Krynicy Zdroju. W ramach cyklu zajęć "Poznaje Polskich Poetów" dzieci wzięły udział w zajęciach podczas których zapoznały się tym razem z twórczością wszechstronnej poetki, pani Kaliny Jerzykowskiej.

"Krótki wiersz o przyjaźni" stał się powodem do rozmowy na temat przyjaźni między człowiekiem a zwierzęciem. Dzieci poznały różne pieski, takie jak np. psy pasterskie, psy pomagające osobą niepełnosprawnym lub psy policyjne. Udało się im również zgłębić tajemnice psiego życia oraz poznać różne ciekawostki dotyczące tych wspaniałych zwierząt. Kolejne wierszyki takie jak np. "Zakochana sowa" lub żabia opowiastka zatytułowana "Skutki głośnego czytania bajek przy otwartym oknie" stały się pretekstem do zbaw i harców. Na koniec dzieci wykonały wspaniałe papierowe żabki, które powędrowały (oczywiście w podskokach) do ich domów.