SOBOTA Z CHOMIKIEM PARAGRAFEM W FILII NA CZARNYM POTOKU.

W sobotnich warsztatach, które odbyły się 6 listopada w Filii 1, dzieciom w zajęciach towarzyszył sympatyczny chomik Paragraf.
Wszystko za sprawą bajki, która powstała w ramach Mobilnej Akademii Prawa dla Dzieci i Młodzieży prowadzonej przez organizację Podaruj Dzieciom Promyk Słońca przy współpracy z Urzędem Województwa Małopolskiego.
Ale to nie koniec niespodziewanych gości ponieważ, oprócz chomika Pargrafa gościła u nas (wprawdzie tylko na ekranie) Pani Joanna Jabłczyńska, aktorka a zarazem radca prawny, która przeczytała wszystkim dzieciom profesjonalnym, ciepłym, ujmującym głosem "Internetowe szaleństwa" Chomika Paragrafa. Bajkę słuchało się z przyjemnością a opowiadała ona o strasznym urwisie Chomiku, który okropnie lubi rozrabiać. Przydarza mu się parę niefortunnych przygód w wirtualnym świecie. Wszystko na szczęście kończy się pomyślnie ale ukazuje dzieciom jak niebezpieczne może być nieumiejętne korzystanie z internetu. Mamy nadzieję, że bajeczka pomoże najmłodszym zadbać o bezpieczeństwo prawne w świecie rzeczywistym i wirtualnym.
Dla nas stała się podstawą do przeprowadzenie warsztatów dotyczących bezpieczeństwa w sieci. Jest to bardzo ważny obecnie temat i sądzimy że warto jak najczęściej mówić o tym, naszym najmłodszym. Młodzi czytelnicy oprócz tego, że poznali osobiście chomiczka, który towarzyszył im radośnie przez całe zajęcia to również mieli okazje dowiedzieć się co to jest w ogóle internet jakie są jego dobre a jakie złe strony. Przeprowadziliśmy eksperyment podczas którego dzieci miały napisać na karteczkach swoje tajemnice, coś o czym nie chciały aby ktoś się dowiedział. Później miały sobie wyobrazić, że te karteczki zawisły na szkolnej tablice tak, że wszyscy mogli je przeczytać. Miało to wszystkim uświadomić jak działają portale społecznościowe. To, co zamieszczamy na swoich profilach jest widoczne dla wszystkich i nigdy nie wiemy, kto i jak może te informacje wykorzystać. Na koniec dzieci wykonały wspaniałe plakaty z Chomikiem Paragrafem.
Dziękujemy Bibliotece Szkolnej ZSP w Krynicy-Zdroju a dokładnie Pani Agnieszce Oleszyckiej - Osobie koordynującej projekt w środowisku lokalnym za udostępnienie książki oraz za użyczenie sympatycznego Chomiczka Paragrafa.
SOBOTA Z CHOMIKIEM PARAGRAFEM W FILII NA CZARNYM POTOKU. SOBOTA Z CHOMIKIEM PARAGRAFEM W FILII NA CZARNYM POTOKU. SOBOTA Z CHOMIKIEM PARAGRAFEM W FILII NA CZARNYM POTOKU.