Sobota z wróżbami w Filii na Czarnym Potoku.

Podczas sobotnich zajęć, które odbyły się 18 listopada w Filii1, dzieci poznały staropolski obyczaj andrzejkowego wróżenia. I tak np. każdy mógł poznać pierwszą litera imienia swojego przyszłego męża lub żony, dowiedzieliśmy się również kto pierwszy weźmie ślub. Odkrywaliśmy wróżby zamknięte w balonie, poznaliśmy jakie zajęcie będą w przyszłości wykonywać nasi młodzi czytelnicy - każdy losował przedmiot symbolizując dany zawód z magicznej skrzyni. Trafił nam się np. lekarz, kucharz, barman, tancerka a nawet zakonnica. Najwspanialszą atrakcją było niewątpliwie lanie wosku przez dziurkę od klucza ta wróżba wywołała wśród dzieci niesamowite emocje. Jak zwykle nie obyło się bez czytania. Tym razem było to opowiadania pt. Andrzejki zaczerpnięte z książki "Gdyby jajko mogło mówić" autorstwa Renaty Piątkowskiej.

Sobota z wróżbami w Filii na Czarnym Potoku. Sobota z wróżbami w Filii na Czarnym Potoku. Sobota z wróżbami w Filii na Czarnym Potoku.