Miłych czytelników informujemy, że w okresie świątecznym

biblioteka będzie pracować w następującym rozkładzie:

Centrala: ul. Szkolna 3 - 29.03 (Wielki Piątek) - 8-14,   30.03 (Wielka Sobota) - NIECZYNNE

Filia nr 1 (ul. Czarny Potok) - 29.03 (Wielki Piątek) 8-14.

Filia w Tyliczu - 28.03 (Wielki Czwartek),  29.03 (Wielki Piątek) 8-14

Filia nr 3 (ul.Źródlana)  i  Filia w Bereście -(Wielki Piątek) NIECZYNNE

Zapraszamy czytelników do korzystania z książkomatu - książki można zamawiać do piątku 29.03 do godz. 13.00.

Od 2.04 biblioteki czynne w normalnym rozkładzie.

Spektakl kabaretowy Randka na Święcie Biblioteki

W ramach Święta Biblioteki, które było jednym z wydarzeń Projektu Biblioteka/Układ Krążenia, odbył się spektakl kabaretowy stand-up pt. „Randka”. Monodram w reżyserii H. Bronickiego zaprezentował aktor Teatru Odwróconego w Krakowie, Andrzej Rozmus.  Komediowy monodram zapełnił czytelnię biblioteki, do ostatniego miejsca, w niewielkim pomieszczeniu zmieściło się ponad 50 osób. Tak kameralne warunki, sprzyjały bliskiemu kontaktowi aktora z publicznością, która wspaniale się bawiła przy lekkim i rozrywkowym występie. Wieczór kabaretowy odbył się 25 listopada o godz. 16.00. Spektakl zakończył wszystkie wydarzenia i działania w ramach projektu Biblioteka/Układ Krążenia. Była to już druga edycja całorocznej współpracy pomiędzy Fundacją Sztuka Teatru a Biblioteką Publiczną w Krynicy-Zdroju.  "Biblioteka/układ krążenia" - pod takim tytułem przez cały 2016 r. rok odbywały się różnorodne działania aktywizujące mieszkańców Krynicy-Zdroju i okolicznych miejscowości do uczestniczenia w życiu Biblioteki. Czytelnicy i mieszkańcy miasta mieli możliwość uczestniczenia m.in. w czytaniach dramatów przez zawodowych aktorów, wyjeździe studyjnym do nowej biblioteki w Gołkowicach oraz mogli włączyć się w działalność wolontariacką. Wolontariusze, wspólnie z pracownikami biblioteki i Fundacją Sztuka Teatru założyli na terenie Krynicy kilka półek bookcrossingowych, gdzie książki można czytać na miejscu lub pożyczać bez rejestracji. Półki zostały umieszczone w: Pijalni Głównej, kawiarni "Maleńka" na Deptaku, oddziale dziecięcym w szpitalu oraz kawiarni Café del Mondo w Pasażu Krynickim. Projekt był realizowany dzięki dotacji ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.