Spotkania DKK w przedszkolu w Bereście

Za nami pierwsze dwa spotkania DKK dla przedszkolaków w tym roku. Dzieci wysłuchały bajkę pt. „Jestem najpiękniejszy”. Opowiadała ona o strasznym wilku, który uważał się za najpiękniejsze stworzenie w bajkowym lesie. To zdanie o sobie potwierdzał zmuszając innych do przyznania mu racji. Pytał m. in. Czerwonego Kapturka, trzy świnki, siedmiu krasnoludków, czy królewnę Śnieżkę. W końcu trafił na małego smoczka. Jego także zapytał, myśląc że ten także się wystraszy, kto według niego jest najpiękniejszy. Smoczek jednak bez zastanowienia powiedział, że jego tata, a potem przysmalił wilkowi nos, dając mu tym samym dobrą nauczkę. Po wysłuchaniu bajki, przy której nie obyło się bez wielu wybuchów śmiechu, dzieci mogły pokolorować strasznego wilka, większość jednak w ogóle się go już nie bała, niektórym wręcz wilk wyszedł bardzo łagodnie i kolorowo.