Spotkanie autorskie z Przemysławem Wechterowiczem

Dnia 26 października w przedszkolu „Piątka” na ul. Źródlanej odbyło się wyjątkowe wydarzenie. Działający w przedszkolu Dyskusyjny Klub Książki prowadzony przez filię nr 3, zorganizował spotkanie z fantastycznym pisarzem książek dla dzieci, panem Przemysławem Wechterowiczem.
Przemysław Wechterowicz pisze książki dla dzieci, ponieważ uważa, że tylko dzieci umieją właściwie zrozumieć świat. Jego książki tłumaczone były na język chiński, francuski, koreański, niemiecki, portugalski i włoski. Autor został dwukrotnie wyróżniony w konkursie literatury dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej oraz był dwukrotnie nominowany do nagrody literackiej polskiej sekcji IBBY. Książki, które podbiły serca najmłodszych czytelników to m.in.: „Proszę mnie przytulić”, „Gwiazdka z nieba”, „Uśmiech dla żabki”, „Każdy kot ma dwa końce”, Królewna z wieży”, „Kocham Pana, Panie Tygrysie!”.Podczas spotkania z naszymi przedszkolakami pan Przemysław bardzo szybko zdobył sobie sympatię, dzięki dużemu poczuciu humoru, fantastycznemu dialogowi z dziećmi i niepodważalnymi umiejętnościami aktorskimi. Również dzieci miały możliwość wykazania się swoim kunsztem aktorskim, w trakcie odgrywania wraz z autorem bajki: „Uśmiech dla żabki”. Wiele emocji budziła również rozmowa z panem Przemysławem oraz druga część spotkania – warsztaty plastyczne. Dzieci wykonały piękne weneckie maski, a także pomalowały jednego  z bohaterów książki naszego gościa. To spotkanie z pewnością dzieci zapamiętają na dłużej.

weh1weh2