Spotkanie autorskie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel w bibliotece w Tyliczu.

W dniu 5.10.2017 w bibliotece w Tyliczu odbyło się spotkanie autorskie z Panią Roksaną Jędrzejewską-Wróbel. Bohaterka spotkania pisze książki dla dzieci, najbardziej znane tytuły to :Florka, Gębolud, Sznurkowa historia, Królewna, O Melanii Melchiorze i panu Przypadku, Siedmiu wspaniałych i sześć innych, nie całkiem nieznanych historii, Rozmowy ze świnką Halinką. Jest autorką tekstów do podręczników szkolnych oraz bajek terapeutycznych. Współpracowała z miesięcznikiem dla rodziców: Dziecko oraz dwutygodnikami dla dzieci - Świerszczyk i Miś, a także z redakcją dziecięcą Polskiego Radia i z redakcją TVP.  Jej Królewna, Gębolud i Sznurkowa historia są proponowane jako lektury w klasach nauczania początkowego. Na podstawie książek Kosmita i Kamienica zrealizowano spektakle teatralne, a na postawie serii książek o ryjówce Florce powstał serial animowany Pamiętnik Florki. Działa aktywnie na rzecz dobrej książki dziecięcej poprzez współprace z bibliotekami w całej Polsce, prowadzi  wykłady i warsztaty dla bibliotekarzy oraz nauczycieli.

Na spotkaniu Pani Roksana opowiedziała historię powstania Florki, pokazała dzieciom oryginalne ilustracje do książki o Florce narysowane przez ilustratorkę Jonę Jung. Na koniec spotkania każdy z uczestników mógł poprosić o autograf oraz o pieczątkę z Florką.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu Biblioteki Publicznej Krynicy-Zdroju  „Jestem ZA/Czytany”, realizowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie „Partnerstwo dla książki”.

Spotkanie autorskie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel w bibliotece w Tyliczu. Spotkanie autorskie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel w bibliotece w Tyliczu. Spotkanie autorskie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel w bibliotece w Tyliczu.