Spotkanie autorskie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel

Dnia 5 października odbyło się w bibliotece na Czarnym Potoku wspaniałe spotkanie autorskie z Panią Roksaną Jędrzejewską-Wróbel. Z wykształcenia jest ona poważnym doktorem literatury, a z zamiłowania zupełnie niepoważną autorką książek dla dzieci. Jej opowiadania można też przeczytać w "Misiu" i "Świerszczyku"i wielu innych publikacjach. Razem ze swoją rodziną mieszka w przedwojennej kamienicy w Gdańsku-Wrzeszczu. Uwielbia podróże (małe i duże), wycieczki rowerowe, plażę i wodę w każdej postaci. Jest laureatką wielu nagród m.in. brązowego medalu Zasłużeni dla kultury – GLORIA ARTIS. Książki Pani Roksany takie jak np. Przygody Florki, Gębolud, Siedmiu wspaniałych, Kamienica, Królewna, Praktyczny Pan, Sznurkowa Historia oraz wiele, wiele innych znajdują się one w zbiorach naszej biblioteki. Zapraszamy do ich wypożyczania! Spotkanie przebiegło w bardzo milej i wesołej atmosferze. Nasz gość od razu nawiązał świetny kontakt z dziećmi, które zdawały wiele pytań. Młodzi czytelnicy poznali wiele tajemnic pisarki na temat tego skąd się biorą pomysły na książki, jak narodziła się Florka jak prowadzić pamiętnik. Mieli szanse zobaczyć prawdziwy rękopis książki oraz autentyczne ilustracje, które znalazły się w jednej z części przygód sympatycznej ryjówki Florki. Wszystkim bardzo się podobało, każdy miał okazje zdobyć autentyczny autograf autorki co sprawiło wszystkim dzieciom ogromną frajdę.
Dziękujemy Pani Roksanie za wspaniałe spotkanie.

Spotkanie z Panią Roksaną Jędrzejewską-Wróbel odbyło się w ramach cyklu MAGICZNY CZAS Z FLORKĄ i stanowi część projektu „Jestem ZA/Czytany”, realizowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie „Partnerstwo dla książki”.

Spotkanie autorskie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel Spotkanie autorskie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel Spotkanie autorskie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel