Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Bereście

W tym miesiącu, w czasie kolejnych dwóch spotkań DKK, towarzyszył nam wilk, z którym poznaliśmy się już ostatnim razem. Tym razem opowieść o nim nosiła tytuł: „Jestem najsilniejszy”. Wilk tak jak ostatnio spacerował po lesie, a gdy spotykał bajkowe postacie, pytał ich „kto tu jest najsilniejszy”. Wszyscy bojąc się srogiego wilka odpowiadali, że oczywiście on. Dopiero mały zielony smoczek odważnie stawił mu czoła. Stwierdził, po u słyszeniu pytania, że najsilniejsza jest jego mama, a do tego jest też najmilsza, chyba że ktoś próbuje mu dokuczać. W tym momencie na leśnej polance pojawiła się mama smoczka, a wilk potulnie, powoli się wycofując przyznał małemu rację. Kolejne spotkanie z naszymi bohaterami bardzo się dzieciom spodobało i tak jak ostatnio było sporo śmiechu, a także próby przewidywania, kogo jeszcze wilk spotka na swej drodze. Finał naszej opowieści także nie zawiódł i wszystkich bardzo zadowolił. Dziś także kolorowaliśmy naszego bohatera. Tym razem jednak nie był to wilk, a właśnie mały smoczek, lub jak uznali niektórzy smocza mama. Bajka tak się spodobała, że dzieci bardzo się postarały i niektóre prace wyszły naprawdę imponująco.