Spotkanie z "Małą bajeczką"

Kolejne spotkanie z „Małą bajeczką” za nami. Tym razem maluchy wysłuchały opowieść pt.: „Kury nie pieją”. Jej bohaterka, sprytna kurka, została poproszona przez chorego na gardło koguta o obudzenie zwierząt z gospodarstwa następnego dnia. Kura niewiele się zastanawiając rozpuściła o tym wiadomość wśród zwierząt. Wszystkie były przejęte i nie dowierzały, no bo jak to, przecież kury nie pieją. Długo się między sobą naradzały, a potem w ogóle nie mogły zasnąć z tego wszystkiego. Rano zebrały się przed stodołą w oczekiwaniu na kurę. Gdy ta się pojawiła, ponaglały ją, aby przystąpiła do dzieła. Kura jednak zadowolona stwierdziła, że nie ma takiej potrzeby, bo przecież już nikt nie śpi, a poza tym oświadczyła z całą pewnością, że przecież kury nie pieją. Dzieci z uwagą wysłuchały dzisiejszej opowieści, uśmiechając się wesoło co jakiś czas, pięknie też rozpoznawały przedstawione zwierzęta gospodarcze, a następnie z wielkim entuzjazmem przystąpiły do pokolorowania naszej dzisiejszej bohaterki.

Spotkanie z Spotkanie z Spotkanie z Spotkanie z Spotkanie z Spotkanie z