Turniej gier i spotkanie z autorem

W poniedziałek i wtorek 25 i 26 września w naszej bibliotece odbył się Turniej gry planszowej MITRYS. Gra powstała na podstawie cyklu powieściowego fantasy pt. Kroniki Dwuświata. Jej autorem jest Paweł Kopijer, który prowadził rozgrywki. Pisarz wprowadził uczestników w zasady gry, ale też opowiedział o samej książce i jej bohaterach. Jako pierwsi rywalizowali ze sobą uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II – pięć drużyn po czterech zawodników. W kolejnym dniu odbyły się drugie rozgrywki, tym razem z udziałem młodzieży z Branżowej Szkoły I Stopnia Izby Rzemiosła. Zgłosiło się pięć drużyn, które składały się z czterech zawodników.  Łącznie, w obydwu turniejach wzięło udział 40 osób. Gra okazała się pasjonująca i pełna przygód. Po rywalizacji wyłoniono zwycięzców, którzy otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe gadżety. W ramach całego wydarzenia, które nosiło tytuł Festiwal Wyobraźni, oprócz turnieju gier, młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, 25 września wzięła udział w spotkaniu autorskim z Pawłem Kopijerem. Spotkanie z autorem miało bardzo dynamiczny przebieg – pisarz opowiadał o procesie powstawania powieści, budowaniu postaci bohaterów, przebiegu akcji. Na koniec wszyscy uczestnicy wzięli udział w konkursie. Paweł Kopijer na kanwie powieści Mitrys stworzył grę planszową oraz komputerową. W spotkaniu wzięło udział ok. 50 osób.

Turniej gier i spotkanie autorskie odbyło się w ramach projektu „Biblioteka dla (każdego) małego i większego człowieka”.

Działanie zostało Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Turniej gier i spotkanie z autorem Turniej gier i spotkanie z autorem Turniej gier i spotkanie z autorem Turniej gier i spotkanie z autorem Turniej gier i spotkanie z autorem