Miłych czytelników informujemy, że w okresie świątecznym

biblioteka będzie pracować w następującym rozkładzie:

Centrala: ul. Szkolna 3 - 29.03 (Wielki Piątek) - 8-14,   30.03 (Wielka Sobota) - NIECZYNNE

Filia nr 1 (ul. Czarny Potok) - 29.03 (Wielki Piątek) 8-14.

Filia w Tyliczu - 28.03 (Wielki Czwartek),  29.03 (Wielki Piątek) 8-14

Filia nr 3 (ul.Źródlana)  i  Filia w Bereście -(Wielki Piątek) NIECZYNNE

Zapraszamy czytelników do korzystania z książkomatu - książki można zamawiać do piątku 29.03 do godz. 13.00.

Od 2.04 biblioteki czynne w normalnym rozkładzie.

Wakacje na Czarnym Potoku rozpoczęte

Podczas Kolorowych Wakacji z Biblioteką, które odbywają się jak co roku w filii na  Czarnym Potoku młodzi czytelnicy podróżować będą po różnych krajach. Pierwszego dnia poznały dzieci świata, wysłuchały wybraną przez siebie opowieść z książki Martyny Wojciechowskiej pt. "Dzieciaki świata". Opowiadanie zatytułowane Matina, żywa bogini z Nepalu bardzo zaciekawiła małych słuchaczy. Poznali Matinę mała nepalską dziewczynkę, która stała się Kumari, czyli żywą boginią. Jej życie wydaje się na pozór wspaniałe, traktowana jest bowiem jak księżniczka ze wszystkimi przywilejami, pięknymi strojami i służbą. Tylko, że Matina nie chce już dłużej tak żyć, chce mieć z powrotem swoją rodzinę, rodziców, przyjaciół bawić się beztrosko jak inne dzieci. Poza wysłuchaniem fragmentów książki dzieciaki miały okazje poznać różnego rodzaju przedmioty przywiezione z dalekich krain oraz każdy narysował swojego wymarzonego przyjaciela z innego kraju. nie trudno zgadnąć że na większości rysunków pojawiła Matina - mała Kumari z Nepalu.

Wakacje na Czarnym Potoku rozpoczęte Wakacje na Czarnym Potoku rozpoczęte Wakacje na Czarnym Potoku rozpoczęte