Miłych czytelników informujemy, że w okresie świątecznym

biblioteka będzie pracować w następującym rozkładzie:

Centrala: ul. Szkolna 3 - 29.03 (Wielki Piątek) - 8-14,   30.03 (Wielka Sobota) - NIECZYNNE

Filia nr 1 (ul. Czarny Potok) - 29.03 (Wielki Piątek) 8-14.

Filia w Tyliczu - 28.03 (Wielki Czwartek),  29.03 (Wielki Piątek) 8-14

Filia nr 3 (ul.Źródlana)  i  Filia w Bereście -(Wielki Piątek) NIECZYNNE

Zapraszamy czytelników do korzystania z książkomatu - książki można zamawiać do piątku 29.03 do godz. 13.00.

Od 2.04 biblioteki czynne w normalnym rozkładzie.

Wakacje w Filii na Czarnym Potoku tydzień drugi

Podczas drugiego tygodnia Wakacji z Biblioteką na Czarnym Potoku jak zwykle dużo się działo. Były gry i zabawy, głośne czytanie książek oraz zajęcia plastyczne.
Tym razem dzieci wykonały sympatyczne żabki, które nie tylko cieszą oko ale posłużyć mogą do zabawy. Drugiego dnia dzieci wykonały piękne owocowe portery inspirowane twórczością włoskiego malarza Arcimboldo Giuseppe. Znany jest on ze swoich ekscentrycznych obrazów owoców, warzyw i zwierząt przybierających ludzkie kształty. Oprócz tego młodzi czytelnicy wysłuchali fragment książki Joanny Krzyżanek pt. "Dziecięce sprawy czyli jak sobie radzić na co dzień i od święta", który dotyczył zdrowego żywienia i nie tylko. Dzieciaki dowiedziały się między innymi co to jest kaloria, jak wystrzegać się śmieciowego jedzenia oraz co należy jeść by cieszyć się zdrowiem oraz szczupłą figurą.
Szczegółowa relacja z zajęć na facebookowym profilu Filii1:
Wakacje w Filii na Czarnym Potoku tydzień drugi Wakacje w Filii na Czarnym Potoku tydzień drugi Wakacje w Filii na Czarnym Potoku tydzień drugi