ładowanie
Wersja kontrastowa strony
Zanurz się
w krynickim zdroju wiedzy i kultury!
Jesteśmy z Wami już od 1947 roku!
.
Wstrzymaj

Warsztaty dla bibliotekarzy i nauczycieli

6 października br. w czytelni naszej biblioteki odbyły się warsztaty na temat niebanalnych form pracy z książką, które poprowadziła pisarka Roksana Jędrzejewska- Wróbel. W zajęciach pt. „Zobaczyć wszechświat w kamyku” wzięły udział nie tylko pracownice krynickiej biblioteki publicznej, ale także inne osoby zawodowo zajmujące się książką, czytelnictwem i pracą z dziećmi. Były to bibliotekarki z biblioteki publicznej w Muszynie, z bibliotek szkolnych naszej gminy oraz nauczyciele z przedszkoli i szkół Krynicy- Zdroju i Berestu, a także właścicielka księgarni dziecięcej „Drzewiec” – razem 20 osób. Prowadząca zajęcia Roksana Jędrzejewska- Wróbel jest autorką książek dla dzieci, do tej pory ukazało się ponad 30 tytułów. Jej bajki i opowiadania ukazują się także w czasopismach dziecięcych (Mis, Świerszczyk) oraz podręcznikach szkolnych. Pisze słuchowiska dla Polskiego Radia, a także scenariusze i teksty dla telewizji (dobranocka „Babcia Róża i Gryzelka”). Jest laureatką wielu wyróżnień  nagród, m. in. Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, Najlepszej Książki Dziecięcej „Przecinek i kropka” 2009, „BESTSELLER-ka”, jej książki trafiły na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej oraz na Złotą Listę Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom. W 2007 r. otrzymała medal „Zasłużeni dla kultury – Gloria Artis”. W ostatnich dniach autorka otrzymała informacje, że jej książka pt. "Praktyczny pan" została wpisana na światową listę Białych Kruków. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez Internationale Jugendbibliothek w Monachium, która wybiera książki z 56 krajów napisanych w 38 językach. Tym samym "Praktyczny Pan" znajdzie się w katalogu rekomendacji i będzie prezentowany na międzynarodowej Scenie Dziecięcej na Targach Książki we Frankfurcie i Bolonii. Warsztaty miały na celu poznanie nowych, ciekawych form pracy z książką dziecięcą. Istotną kwestią prowadzenia zajęć czytelniczych jest własne doświadczenie, pomysł i autentyczność. Uczestniczki zapoznały się z różnymi rodzajami książek dla dzieci. Dowiedziały się, w jaki sposób dobierać ciekawe i wartościowe pozycje dla najmłodszych czytelników, zarówno pod względem treści jak i opracowania graficznego. W ramach warsztatów autorka podzieliła się swoimi pomysłami i doświadczeniem z pracy z dziećmi. Pokazała formę pracy z książka, która nosi tytuł Dom Słowa oraz zabawę „Magiczna torba”. Osoby uczestniczące w szkoleniu nie tylko poznały nowe formy pracy z książką dziecięca, ale także miały okazję wymienić doświadczenia, podjąć nowe działania.

Warsztaty zostały zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną w Krynicy- Zdroju, w ramach projektu „Jestem ZA/czytany”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego („Partnerstwo dla książki”).

 

war1

 

Bibloteka narodowa instytut ksiazki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ACADEMICA - Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych polona.pl dyskusyjny klub ksiażki Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego instytut ksiazki - komputery dla  bibloteki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
idź do początku strony