„WESOŁY RYJEK” I PREZENT DLA TATY W FILII NR 3

Dnia 21 czerwca w Bibliotece na ul. Źródlanej dzieci spotkały się podczas zajęć z cyklu „Kreatywne czwartki”. Tym razem zapoznaliśmy się z rozdziałem pt.: „Plastelina” z książki „Wesoły Ryjek”, Wojciecha Widłaka. Tytułowy bohater Wesoły Ryjek dostał od taty plastelinę. Na początku wspólnie, a później już sam Wesoły Ryjek tworzy różne ciekawe rzeczy z plasteliny. Na koniec historii okazuje się, że każdy może inaczej postrzegać czyjąś twórczość. Również i my w drugiej części naszego spotkania postanowiliśmy stworzyć coś wyjątkowego. Z racji zbliżającego się Dnia Taty wykonaliśmy ciekawe laurki, których bazą były odrysowane dłonie każdego dziecka. Z takiego prezentu od serca z pewnością ucieszy się każdy tata.
Spotkanie zostało przeprowadzone w ramach projektu Partnerstwo dla książki Ja/Ty/My/Czytamy dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.