Wilk nie taki straszny - feryjne zajęcia w Filii1

Dzisiaj, podczas kolejnego feryjnego spotkaniu dzieci poznały opowieść o Szarce. To młody wilczek, który trafia pod opiekę do kilkuletniej Gabrysi. Spędzająca zimowe ferie u dziadków na wsi dziewczynka podobnie jak oni nie podejrzewa prawdziwego pochodzenia zwierzęcia, żywiąc przekonanie, że Szarka to mały piesek… W jedną z ciemnych zimowych nocy o wilczka upominają się jednak członkowie jego rodziny…. Ta opowieść napisana przez Ewę Nowak stała się świetnym pretekstem do przeprowadzenia zajęć, których bohaterami były wilki. Młodzi czytelnicy poznali obyczaje tym wspaniałych zwierząt. Rozwiązały quiz:, „Co wiem o wilkach". Wilki wbrew temu, co o nich myślimy to zwierzęta bardzo pożyteczne i potrzebne.
Jakież było zdziwienie dzieci, gdy dowiedziały się, że można je spotkać w naszych lasach. Prawdziwą niespodziankę sprawił im film, w którym grupa wesołych wilczków bawi się beztrosko w niedalekim Powroźniku na jednym ze wzgórz. Tą niesamowitą sytuacje nagrał Pan Łukasz Wolak - mieszkaniec tej wsi. Dziękujemy za udostępnienie nam nagrania. Na koniec każdy zrobił pracę plastyczna przedstawiającą wilki w ich naturalnym środowisku wykonaną metodą kolaż.

Były to kolejne warsztaty z cyklu "Czytam sobie - 10 lat".

Wilk nie taki straszny - feryjne zajęcia w Filii1 Wilk nie taki straszny - feryjne zajęcia w Filii1 Wilk nie taki straszny - feryjne zajęcia w Filii1