Wiosenna Impreza Plenerowa w Tyliczu

21 kwietnia w Tyliczu na dobre zawitała wiosna, a wszystko za sprawą imprezy plenerowej zorganizowanej przez Bibliotekę Publiczną, Placówkę Wsparcia Dziennego „Przystań” w Tyliczu i Centrum Kultury. Coroczne świętowanie wiosny, tym razem rozpoczęliśmy od uroczystej parady wokół tylickiego rynku podczas, której uczniowie kl. I – III SCESZ w Tyliczu zaprezentowali zarówno wiosenne przebrania jak i specjalnie przygotowane piosenki. Dzięki naszym trenerom, instruktorom i gościom z twarzy uczestników nie schodził uśmiech. Przygotowane na ten dzień atrakcje okazały się istnym „strzałem w dziesiątkę”.  Sportowa rozgrzewka, animacje i wspólny taniec na świeżym powietrzu wprawił wszystkich uczniów w dobry humor. Kolorowe tatuaże, które przyozdobiły różne części ciała naszych uczestników również przypadły wszystkim do gustu. Bajkowe zagadki z magicznej księgi stały się pretekstem nie tylko do popisania się wiedzą na temat różnych książek, ale też stanowiły możliwość zdobycia słodkiej nagrody. Samodzielne ozdobienie płóciennych torb przyniosło wszystkim wiele satysfakcji, tym bardziej, że taką torbę każdy uczestnik zabrał ze sobą do domu i mógł ją zaprezentować szerszemu gronu. Dużą atrakcją cieszącą się popularnością wśród naszych uczestników był pokaz i prezentacja edukacyjnego robota Photona, ta niepozorna zabawka pomaga w rozwoju kreatywności, zdolności logicznego myślenia, a także poznaniu podstaw programowania. Niezawodni jak zawsze okazali się strażacy z OSP w Tyliczu, którzy dali wszystkim cenną lekcję z udzielania pierwszej pomocy. Dzieci nie tylko przypomniały sobie podstawowe numery alarmowe, ale również mogły samodzielnie podjąć próbę resuscytacji, czy też wziąć udział w pokazie odpowiedniego zabezpieczenia poszkodowanego i jego transporcie na desce ortopedycznej. W trakcie imprezy przewidziany był również słodki poczęstunek, który przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Tyliczu. Mamy nadzieję, że zorganizowana przez nas impreza zapisze się na długo w pamięci wszystkich uczestników, a otrzymane na zakończenie pakiety nagród umilą wspólną zabawę w klasowym gronie.

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim osobom i instytucjom za udział i pomoc przy organizacji tegorocznej imprezy.