ZACZAROWAĆ KSIĄŻKĘ, CZYLI CZYTANIE WRAŻENIOWE

W dn. 7 czerwca w tylickiej bibliotece odbyły się warsztaty czytania wrażeniowego, które poprowadziła p. Karolina Fortuna. W trakcie ich trwania uczestnicy dowiedzieli się czym jest teatrzyk kamishibai, jak wyglądają  jego karty, jak wygląda właściwe zaprezentowanie historii. Podczas warsztatów wspólnie zastanawialiśmy się nad tym jakie zmysły posiadamy i jak te zmysły można pobudzić w trakcie prezentacji teatrzyku kamishibai. Bowiem jak się okazało samo przeczytanie bajki to nie wszystko, bardzo istotna jest jej interpretacja, a co za tym idzie zastosowana forma prezentacji mająca na celu wzbudzenie jak największych emocji, zaangażowania i rozbudzenia ciekawości u samego widza. Wszystkim uczestnikom bardzo podobało się spotkanie, a w trakcie indywidualnego czytania fragmentów książki wykazywali się dużą kreatywnością.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu "Z książką dla rodzinki godzinka", dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Program „Partnerstwo dla książki 2019”.

ZACZAROWAĆ KSIĄŻKĘ, CZYLI CZYTANIE WRAŻENIOWE ZACZAROWAĆ KSIĄŻKĘ, CZYLI CZYTANIE WRAŻENIOWE ZACZAROWAĆ KSIĄŻKĘ, CZYLI CZYTANIE WRAŻENIOWE ZACZAROWAĆ KSIĄŻKĘ, CZYLI CZYTANIE WRAŻENIOWE ZACZAROWAĆ KSIĄŻKĘ, CZYLI CZYTANIE WRAŻENIOWE