ZAGINIONE JAJKA W BIBLIOTECE W TYLICZU

W dniu 27.03.2018 bibliotekę w Tyliczu odwiedziły 4-latki z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Służebniczek NMP NP pw. św. Józefa. Dzieci wysłuchały bajki pt. „ Maja na tropie jaja” Rafała Witka. To krótka historia o poszukiwaniu zaginionego jajka, które uciekło z zoo. Właścicielką jaja była papuga, która prosi Maję o pomoc. Dziewczynka wraz z ptakiem wyrusza na wyprawę poszukiwawczą, a na swojej drodze spotykają m.in. kolorową załogę statku złożoną z samych zwierząt. Na koniec historii docierają na małą bezludna wyspę, na którym udaje im się odnaleźć już nie jajo ale maleńką papużkę.

Dzieci udały się na poszukiwanie jajek w bibliotece, na szczęście udało się znaleźć wszystkie a każde z nich zawierało zagadkę wiosenno-świąteczną. Na koniec spotkania maluchy wykonały kolorowe króliczki na świąteczna girlandę.wk2 wk3