Zajęcia dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mochniczce

Dnia 17 listopada do Biblioteki pod Górą Parkową przyjechały dzieci (kl. 4 -6) ze Szkoły Podstawowej z Mochnaczki. Obejrzeli i wysłuchali biografii Henryka Sinkiewicza, przedstawiono ją za pomocą teatrzyku kamishibai. W przygotowanych grupach zmagali się z przeczytaniem fragmentów poszczególnych części Trylogii, korzystając z pomocy iPod’ów w celu zapoznania się z archaizmami. Również przygotowane zagadki dotyczące wybranych dzieł Sienkiewicza, nie sprawiły młodzieży większych trudności. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem dla przybyłych.

zdj1a