ZAJĘCIA WAKACYJNE W BIBLIOTECE NA ŹRÓDLANEJ – PRACA NAD KSIĄŻECZKĄ SENSORYCZNĄ

W dniu 13.07.22 odbyły się kolejne zajęcia wakacyjne, na których rozpoczęliśmy pracę nad książeczką sensoryczną dla dzieci. Takie książeczki mają na celu wykorzystać wszystkie zmysły maluchów, aby dostarczyć do mózgu jak najwięcej wrażeń sensorycznych czyli bodźców. Ma najczęściej postać materiałowej zabawki, wykonanej z różnego rodzaju tkanin, elementów dekoracyjnych takich jak koraliki, suwaki, cekiny, tasiemki itd.

Podczas burzy mózgu powstał plan tworzenia książeczki, jakie materiały będą użyte oraz co ona będzie zawierać. Poszczególne karty miały przedstawiać 4 pory roku, zaczęliśmy od wiosny. Dzieci sypiąc pomysłami przygotowały elementy pasujące do pracy nad pierwszą strona książeczki. Powstało słoneczko z piórek, chmurka i deszczyk z koralików, kolorowa tęcza, kwiatuszki z guzików, filców oraz koralików. Niektóre elementy można było przesuwać, inne odpinać i przyklejać z powrotem.

Spotkanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

MKiDN_kolor