Zimowe opowieści w Filii na Czarnym Potoku

Czy łatwo jest snuć opowieści, opowiadać bajki, tworzyć historie?

Otóż nie jest to zbyt proste o czym przekonali się dzisiaj młodzi czytelnicy z Filii 1. Na początku wszyscy wysłuchali książkę zatytułowaną "Przyjaciel na zawsze" autorstwa Ellen DeLange. Jest to historię uroczego bałwanka i pewnej wiewiórki, między którymi nawiązuje się niezwykła przyjaźń. Pewnego zimowego dnia, wiewiórka wyszła ze swojej dziupli i zauważyła coś bardzo dziwnego – samotnego i drżącego z zimna bałwanka w środku lasu. Od tamtej pory nie mogła o nim zapomnieć. Postanawia mu pomóc i podarowuje ciepły szalik. I tak zaczyna się wyjątkowa przyjaźń... Ta piękna, wzruszająca i pouczająca opowieść o sile przyjaźni stała się podstawą do tego abyśmy wspólnie pobawili się w "bajanie". Na rozgrzewkę każdy wymyślał słowa na wylosowaną przez siebie literkę. Dla utrudnienia wszystkie miały mieć związek z zimą oczywiście. Później uruchomiliśmy wyobraźnie i używając Kości Opowieści tworzyliśmy wspaniałe bajki. Na koniec dzieci wykonały swoje własne kule śnieżne, zamykając w nich wątki swoich opowieści.

Zimowe opowieści w Filii na Czarnym Potoku Zimowe opowieści w Filii na Czarnym Potoku Zimowe opowieści w Filii na Czarnym Potoku Zimowe opowieści w Filii na Czarnym Potoku