Żyrafy nie umieją tańczyć - bajkowe popołudnie w filii w Bereście

Za nami kolejne „Bajkowe popołudnie”. Tym razem jego przewodnim tematem był karnawał. Na początku jak zwykle wspólnie przeczytaliśmy sobie ciekawą historię. Dziś miała ona tytuł: „Żyrafy nie umieją tańczyć”. Nasza bohaterka bardzo lubiła muzykę i tańce, jednak inne zwierzęta zawsze śmiały się z niej, gdyż wcale jej to nie wychodziło. Żyrafa była smutna, z tego powodu, zwłaszcza gdy słyszała pochwały wobec innych zwierząt. Pewnego jednak razu mały świerszczyk poradził jej by wsłuchała się w odgłosy lasu, sam zaś zaczął wygrywać delikatną melodię. Żyrafa poczuła nagle jak najpierw jej głowa, potem całe ciało porusza się w zasłyszanym rytmie. Nagle zdała sobie sprawę, że tańczy, a inne zwierzęta ją podziwiają. Tak to właśnie jest, każdy potrafi tańczyć, musi tylko znaleźć swój własny rytm. Dzieciom bajka bardzo się podobała, opowiadały następnie o balu karnawałowym, który niedawno odbył się w szkole, o swoich strojach i tańcach, a następnie przystąpiliśmy do części warsztatowej. Dziś tworzyliśmy karnawałowe maski z papierowych talerzyków. Każdy przyłożył się do swojej pracy i dzięki temu powstały piękne, małe arcydzieła, podobne do masek weneckich.