• Nikifor znaczy: „Niosący zwycięstwo”.

We wtorek 6 grudnia pan bibliotekarz z Filii w Bereście skorzystał z zaproszenia i odwiedził prężnie działający lokalny Klub Seniora. Tematem spotkania był krynicki artysta Nikifor.

• „Ho! Ho! Ho! Czy są tu grzeczne dzieci?!” – Mikołaj w Bereście

Na wtorek 6 grudnia z niecierpliwością czekają wszystkie dzieci na całym świecie. Tego dnia każde z nich wstaje skoro świt i od razu zerka pod poduszkę, szukając prezentu od Świętego Mikołaja.

• Przygody (niezbyt miłe) zapracowanego Mikołaja

W poniedziałek, 5 grudnia Bibliotekarki z Filii na Czarnym Potoku odwiedziły grupę najmłodszych przedszkolaków z Gminnego przedszkola „Mali odkrywcy”.

• Warsztaty tradycyjnych ozdób świątecznych w Tyliczu

1 grudnia w Tyliczu odbyły się międzypokoleniowe warsztaty tradycyjnych ozdób świątecznych zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną, Świetlicę „Przystań”, KGW Jarzębinki i Panią Agatę Broniszewską.

• Przedświąteczne warsztaty w Tyliczu

Dnia 5 grudnia w tylickiej bibliotece odbyły się kolejne warsztaty ozdób świątecznych zorganizowane przy współpracy z Świetlicą „Przystań” oraz Panią Agatą Broniszewską z CK.

• Książka i gra – tematyczne rozgrywki gier planszowych w Tyliczu

Dnia 2 grudnia w tylickiej bibliotece odbyły się pierwsze z cyklu tematyczne rozgrywki gier planszowych, które oprócz miłej zabawy podczas gry w planszówki promują książki powiązane tematycznie z wybranymi grami.

• Czy to już święta? - zajęcia w ochronce

Święta już tuż, tuż. W powietrzu da się poczuć ten magiczny i niepowtarzalny klimat. W świątecznym klimacie odbyły się zajęcia w Niepublicznym Przedszkolu Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMPNP W Krynicy - Zdroju.

• Kicia kocia – co z tymi śmieciami

Przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Muszynce zajęły się tematem segregacji śmieci. Z książeczki Anity Głowaciej pt:. „Kicia kocia – co z tymi śmieciami”.

• Sobota z wyobraźnią w Filii 1

Posługiwanie się nitką i igłą to nie taka prosta sprawa, o czym przekonały się dzieci uczestniczące w sobotnich zajęciach literacko-plastycznych, które odbyły się 3 grudnia w filii na Czarnym Potoku.

• Zagadki Świętego Mikołaja

W piątek 2 grudnia bibliotekarz z Filii w Bereście złożył wizytę sympatycznym przedszkolakom w Piorunce. Co ciekawe, po drodze spotkał Świętego Mikołaja, który wyposażył go w zestaw przeróżnych zagadek i zadań, którym musieli sprostać najmłodsi.