Aktualności

• „Ale z ciebie fajno frela!”, czyli o górnikach i Ślązakach na poważnie i na wesoło

W czwartek 1 grudnia bibliotekarz z Filii w Bereście ponownie zawitał do pobliskiej Szkoły Podstawowej w Polanach. Tym razem tematem naszych zajęć było przypadające w niedzielę największe święto wszystkich górników, czyli Barbórka, a także śląskie obyczaje i gwara.

• Przedszkolaki na zabawie andrzejkowej

Dnia 30 listopada w Tyliczu odbyła się kolejna zabawa andrzejkowa, w której tym razem uczestniczyły przedszkolaki z grupy 5 i 6 –latków z miejscowej ochronki.

• Zabawa andrzejkowa w tylickiej bibliotece

Dnia 29 listopada w Tyliczu odbyła się zabawa andrzejkowa dla grupy 3-4- latków z miejscowej ochronki zorganizowana przez Bibliotekę Publiczną oraz Świetlicę „Przystań”.

• Starszaki z przedszkola nr 1 poznają Juliana Tuwima

We wtorek - 29 listopada bibliotekarki z Filii Czarny Potok odwiedziły grupę starszaków z przedszkola mieszczącego się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Krynicy-Zdroju.

• Zapraszmy!

• „Lewy, gola!”, czyli czym się różni katar od Kataru?

W piątek 25 listopada bibliotekarz z Filii w Bereście ponownie odwiedził uczniów w Szkole Podstawowej w Mochnaczce Niżnej. Tradycyjnie już na początku naszego spotkania doszło do wymiany przeczytanych, a wypożyczenia nowych książek.

• Dzień Pluszowego Misia - Książkowi Odkrywcy

25 listopada wypada bardzo ważne święto. Jest to oczywiście Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia - przyjaciela każdego dziecka.

• Zanim powstało uzdrowisko

W tym roku przypada 475. rocznica powstania Krynicy. Okres dziejów miejscowości od 1547 r. aż do założenia uzdrowiska w 1793 r. jest mało znany i słabo udokumentowany.

• KOLOROWE KREDKI

„Kolorowe kredki w pudełeczku noszę. Kolorowe kredki bardzo lubią mnie…” chyba nie ma osoby, która nie znałaby słów tej piosenki, tym bardziej wspaniałe jest to, że kredki mają swoje święto, które obchodzimy 22 listopada.

• Z książką do przedszkola - Dzień Kredki

Za bibliotekarkami z Filii1 kolejna wizyta w Niepublicznym Integracyjnym Przedszkolu "Przystań". Tym razem wybrały się tam w towarzystwie kolorowych kredek, które miały przecież wczoraj swoje święto.