Aktualności
-
Sobota z wyobraźnią w Filii 1
Posługiwanie się nitką i igłą to nie taka prosta sprawa, o czym przekonały się dzieci uczestniczące w sobotnich zajęciach literacko-plastycznych, które odbyły się 3 grudnia w filii na Czarnym Potoku.
-
Zagadki Świętego Mikołaja
W piątek 2 grudnia bibliotekarz z Filii w Bereście złożył wizytę sympatycznym przedszkolakom w Piorunce. Co ciekawe, po drodze spotkał Świętego Mikołaja, który wyposażył go w zestaw przeróżnych zagadek i zadań, którym musieli sprostać najmłodsi.
-
„Ale z ciebie fajno frela!”, czyli o górnikach i Ślązakach na poważnie i na wesoło
W czwartek 1 grudnia bibliotekarz z Filii w Bereście ponownie zawitał do pobliskiej Szkoły Podstawowej w Polanach. Tym razem tematem naszych zajęć było przypadające w niedzielę największe święto wszystkich górników, czyli Barbórka, a także śląskie obyczaje i gwara.
-
Przedszkolaki na zabawie andrzejkowej
Dnia 30 listopada w Tyliczu odbyła się kolejna zabawa andrzejkowa, w której tym razem uczestniczyły przedszkolaki z grupy 5 i 6 –latków z miejscowej ochronki.
-
Zabawa andrzejkowa w tylickiej bibliotece
Dnia 29 listopada w Tyliczu odbyła się zabawa andrzejkowa dla grupy 3-4- latków z miejscowej ochronki zorganizowana przez Bibliotekę Publiczną oraz Świetlicę „Przystań”.
-
Starszaki z przedszkola nr 1 poznają Juliana Tuwima
We wtorek - 29 listopada bibliotekarki z Filii Czarny Potok odwiedziły grupę starszaków z przedszkola mieszczącego się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Krynicy-Zdroju.
-
Zapraszmy!
-
„Lewy, gola!”, czyli czym się różni katar od Kataru?
W piątek 25 listopada bibliotekarz z Filii w Bereście ponownie odwiedził uczniów w Szkole Podstawowej w Mochnaczce Niżnej. Tradycyjnie już na początku naszego spotkania doszło do wymiany przeczytanych, a wypożyczenia nowych książek.
-
Dzień Pluszowego Misia - Książkowi Odkrywcy
25 listopada wypada bardzo ważne święto. Jest to oczywiście Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia - przyjaciela każdego dziecka.
-
Zanim powstało uzdrowisko
W tym roku przypada 475. rocznica powstania Krynicy. Okres dziejów miejscowości od 1547 r. aż do założenia uzdrowiska w 1793 r. jest mało znany i słabo udokumentowany.