• Kolorowe Wakacje z Kredką i Pędzlem w Filii na Czarnym Potoku

W poniedziałek, 04 lipca ruszyły w Filii 1 zajęcia z cyklu Kolorowe Wakacje z pędzlem i kredką.

• Twarze krynickich Żydów

W najbliższy czwartek (7 lipca) o godz. 16.30 w naszej bibliotece odbędzie się spotkanie z Agnieszką Filipek, autorką artykułu pt. „Twarze krynickich Żydów”, zamieszczonym w kwartalniku „Sądeczanin Historia”.

• „Kostek na wakacjach”

25 czerwca odbyły się ostatnie przed wakacjami zajęcia z cyklu „SOBOTA Z WYOBRAŹNIĄ”. Było to niezwykle barwne i pachnące spotkanie, pełne letnich akcentów. Sale biblioteczną wypełniła wakacyjna atmosfera. Zajęcia rozpoczęliśmy od przeczytania książki pt.: „Kostek na wakacjach”.

• „Służące od wszystkiego” Joanny Kuciel-Frydryszak.

• Politycy, pisarze, aktorzy, w przedwojennej Krynicy

Dużym zainteresowaniem mieszkańców, kuracjuszy i turystów cieszyła się prelekcja na temat najbardziej znanych i ciekawych gości przedwojennego uzdrowiska, która odbyła się 27 czerwca w Bibliotece Publicznej.

• Zimne lody dla ochłody!

W pierwszą wakacyjną sobotę 25 czerwca pogoda w Bereście była iście tropikalna. Na zewnątrz było gorąco jak na Saharze i żar lał się z nieba.

• Filia 1 z książką w przedszkolu

Jedzie pociąg z daleka... a gdzie pojechał? oczywiście na wakacje i zabrał ze sobą w szaloną podróż przedszkolaki z Integracyjnego Przedszkola "Przystań".

• Znani i mniej znani goście przedwojennej Krynicy - Prelekcja

• „Ratunku! Mumia mnie goni!” - projekt „Od papirusu do gigabajtów” z wizytą w Bereście

W środę 15 czerwca szkołę podstawową w Bereście dotknęła klątwa faraona Tutanchamona! Zamiast tradycyjnej lekcji wychowania fizycznego w szkolnych salach odbywały się wyścigi obudzonych z wiecznego snu posępnych mumii.

• Jaworzynki dzielą się przepisami